• Kapcsolat
  • Blog
  • Rólunk
Mohanet
  • Kapcsolat
  • Blog
  • Rólunk
    • Magyar
    • English

Naprakész információ gépekről, járművekről, emberekről

A jó döntésekhez valós adatokra van szükség.

Legfontosabb iMachine funkciók

  • Author Details
Borsi David Szerkesztő
email
borsi.david@smartpr.hu

Az iMachine egy alapeszköz, amihez különböző moduláris építőelemeket csatlakoztathatunk. A jelenlegi moduláris építőkockák számos IoT alkalmazást képesek az iMachine által támogatni, de ha a piac újabb technológiai igényekkel jelentkezik, akkor a meglévő elemek könnyen kicserélhetőek, ami értékállóvá teszi a készüléket. Így ezzel a megoldással lehetőség nyílik kizárólag olyan feladatokat menedzselésére, amelyekre az ügyfeleknek igazán szükségük van. A készülék sokféle technológiát és szenzort támogat, ami gyakorlatilag végtelen lehetőséget rejt magában számos területen. Jelen bejegyzésben ezeket a területeket fogjuk kicsit közelebbről megvizsgálni.

Betörésjelző távfelügyelet

Minden betörésjelző központ rendelkezik vezetékes telefonvonali csatlakozással a különböző állapotinformációk és eseményjelzések távfelügyeletre történő továbbítása érdekében. A vezetékes technológia egyre jobban kezd kiszorulni a távfelügyeleti piacról, mert a riasztórendszerek folyamatos diagnosztikai ellenőrzése (percenkénti életjel) egyrészt igen költséges az ügyfelek számára, másrészt a legtöbb országban légvezetékkel került kiépítésre, így bárki által könnyen szabotálható.

Az iMachine – ahogy a vezetékes telefonvonal is – 2 vezetéken csatlakozik a riasztórendszer telefonkommunikátorához.

Beszerelése néhány perc alatt elvégezhető és még programozást sem igényel. A rendszer maximálisan biztonságos és minden beállítást automatikusan átvesz a riasztórendszertől az első kommunikációkor.

Tűzvédelmi távfelügyelet

Világszerte, így Magyarországon is, a tűzjelzés kétféle rendszerét alkalmazzák: az egyik az analóg, a másik az analóg címezhető rendszer. A kettő között az a különbség, hogy az analóg rendszerben egy érzékelő hurokból fut be a jelzés, és így nem tudjuk pontosan megállapítani, hogy a hurok melyik érzékelőjétől jött a tűzriasztás. Az analóg címezhető rendszer megelőzi az ilyen kellemetlen helyzeteket, hiszen itt a hurkon belül minden egyes érzékelőnek külön címe van. Ha ilyen rendszerből fut be a jelzés a tűzjelző távfelügyeletbe, akkor az ügyeletes nemcsak azt látja, hogy melyik huroktól érkezik a riasztás, hanem azt is, hogy pontosan mely érzékelők jeleznek tüzet.

Az iMachine abban különbözik más tűzátjelző megoldásoktól, hogy a korábban említett „gyűjtött” átjelzés mellett „szelektív” átjelzést is képes továbbítani, mivel rendelkezik nyomtató csatlakozással. Utóbbi segítségével a tűzoltóságok szöveges üzenetet is kapnak a tűzjelző központtól. Az ilyen „szelektív” tűzátjelzésnek köszönhetően pontosabb az információáramlás és hatékonyabb az oltás.

Jármű távfelügyelet

Járműkövetéshez az iMachine-t csatlakoztatni kell egy GPS board nevű kiegészítőhöz, ami a műholdas helymeghatározást támogatja.

Az iMachine-t kiegészíthetjük kártyás sofőrazonosítással is. Kártyás azonosítás esetén egy rádiófrekvenciás olvasót is telepíteni kell a gépkocsiba, amihez minden indításkor hozzá kell érinteni az azonosító kártyát, ezzel engedélyezzük a gyújtást. Az autó esetleges eltulajdonításakor az iMachine jelzést küld a távfelügyeleti szolgáltatónak, aki megteszi a kellő intézkedéseket.

Az iMachine nem csak az esetleges eltulajdonítások ellen képes védelmet nyújtani, hanem segítségével nyomon követheti a Monitoringbook szoftverben az útvonalat, a tachográfot, az üzemanyagot vagy akár a raktér hőmérsékletét is, ami a beállított határérték átlépése után azonnal jelzést küld a távfelügyeletnek, akik távolról ellenőrizhetik ezt.

Beltéri helymeghatározás

Egyre több vállalat gondolja úgy, hogy a fizikai dolgozók testi épségének megőrzéséről gondoskodnia kell, valamint meg kell győződnie arról, hogy a munkájukat folyamatosan el tudják látni, minden körülmények között. Évek óta megoldatlan probléma volt a cégeknél, ha például éjszaka bekövetkezik egy baleset, hogy ezt mennyi idő alatt veszik észre.

Másik létező probléma, hogy az éjszakai műszak dolgozói munka helyett lefekszenek aludni a gyárban. Ha a fizikai dolgozók nem vesznek részt aktívan a termelésben, az termeléskiesést, így veszteséget okoz.

Ha az iMachine-hez csatlakoztatunk egy Bluetooth board nevű kiegészítőt, amivel felügyelni és ellenőrizni tudjuk a dolgozók nadrágjára csíptetett Accelerometer Beacon jeladók működési állapotát, akkor megoldást találhatunk erre a problémára.

Hűtőberendezés távfelügyelet

Az iMachine különböző hűtőberendezések hőmérséklet felügyeletét látja el valós időben, ami bármilyen épületbe, de akár hűtőkocsikba is telepíthető.

Az iMachine soros portjára maximálisan 8 hőmérőt csatlakoztathatunk egy vezetéken keresztül. A hőmérsékletfigyelés háromféle mintavételezési eljárást támogat. A készülék – ellentétben más gyártókéval – nem csak vezetékes, hanem vezeték nélküli környezeti szenzorokat is képes egy készülékből párhuzamosan kiszolgálni.

Távfelügyelt beléptető rendszer

A beléptető rendszerek, személyek és gépjárművek jelenlét- és jogosultságellenőrzését végzik a nap 24 órájában. A jelenlét ellenőrzés, munkaidő-nyilvántartással is kibővíthető, de az is fontos, hogy a vállalaton belül a dolgozók milyen további szolgáltatásokat tudnak igénybe venni a beléptető kártyájuk segítségével. Például a dolgozókat szállító autóbuszra fellépve kártyaérintéssel igazoljuk hazautazási szándékunkat, vagy a vállalati szállás igénybevételét nyugtázhatjuk vele a szoba elfoglalásakor.

Lift távfelügyelet

A felvonók vész- és állapotjelzéseinek felügyeletéhez az iMachine-t csatlakoztatni kell egy Audio board nevű kiegészítőhöz, ami kétirányú hangkapcsolatot biztosít a fülkében rekedt személy és a diszpécserközpont között. A készülék moduláris építőkockáinak köszönhetően a teljes szolgáltatási értékláncban szereplő összes résztvevőre (szervizautók követése, karbantartók napi tevékenységének online követése) képes kiterjeszteni ellenőrzési tevékenységét, amivel időt és pénzt takarít meg az üzemeltetőknek.

Bel- és kültéri információs terminál

A békés környezet fenntartása, a bűnözés és a bűncselekmények számának csökkentése valamint a közbiztonság növelése egyaránt fontos érték a városvezetés, a helyi rendvédelmi szervek, valamint a civil lakosság számára.

A település közbiztonságának növelése érdekében a városvezetés dönthet videokamerás térfigyelő, vagy távolról felügyelhető utcai segélyhívó rendszer bevezetése mellett. Természetesen ezek kombinációja is megoldható, ami a hatékonyságjavulásban minőségileg jobb eredményt garantál, mint az elszigetelten működő közbiztonságot szolgáló rendszerek. A CHECKPOINT vandál biztos utcai segélyhívó attól jobb más gyártók megoldásainál, hogy a segélyhívó alkalmazás mellett számos más lakossági szolgáltatást is képes ugyanazon üzemeltetési költség mellett támogatni. Példaként hozva a légszennyezettség mérést, a lakossági hozzáférésű Wi-Fi hotspotot, közlekedési vagy turisztikai utas tájékoztatást, időjárási állomást vagy akár egy kártyaolvasóval működő ellenőrző pontot, ami akár az Országos Kék Túra megtételének igazolására is szolgálhat bélyegzés helyett.

Italautomata távfelügyelet

Napjainkban számos helyen találkozhatunk olyan automatákkal, ami ételt, italt vagy valamilyen árucikket kínál számunkra. Ezek az automaták bérleti díj fejében üzemelnek kórházakban, pályaudvarokon, közintézményekben vagy egyéb forgalmas helyeken.

Az üzemeltetés minden helyen más és más, mivel a vásárlói közönség, a fogyasztási szokások és a fogyasztói árak is különböznek egymástól, az értékesítési helyek bérleti díjairól már nem is beszélve.

A fogyasztók elvárásainak és igényeinek megismeréséhez viszont valós idejű adatokra lenne szüksége az üzemeltetőknek, de az automaták többsége sajnos nem rendelkezik olyan internetes átjelzővel, ami a vásárlásokról, a termékek és alapanyagok fogyásáról, a napi bevételről vagy esetleg a különböző meghibásodásokról adhatna információt.

Az iMachine Ezáltal nem csak diagnosztikai állapotfigyelésre alkalmas, hanem üzleti folyamatok és pénzügyi nyilvántartások támogatására is egyaránt.

Folyadéktartály távfelügyelet

Általában a munkagépek alkalmazásának közelében, vagy könnyen megközelíthető helyeken hatalmas tartályokat helyeznek el. Az esetleges visszaélések és lopások megelőzése érdekében a cégek és a mezőgazdasági üzemek vezetősége alkalmazhat távfelügyelettel ellátott üzemanyag tárolókat. Ennek a szolgáltatásnak különösen a kihelyezett tárolóknál van nagy jelentősége. A tartályoknál a leggyakoribb problémát a folyadékszint pontos mérése jelenti.

A fenti problémák megelőzésére a legjobb megoldás az iMachine egy GPS board nevű kiegészítővel, amihez a tartály alakjától függően analóg vagy digitális kapacitív szondát csatlakoztatunk. Segítségével vezeték nélküli internetkapcsolaton keresztül tudjuk távolról felügyelni és ellenőrizni a folyadékszintet valamint a fogyás mértékét, és a GPS board-nak köszönhetően a tartály pozícióját, elmozdulását.

Emelőgép távfelügyelet

A legtöbb nagyvállalat használ emelőgépeket és targoncákat, amik rengeteg veszélyforrást jelentenek a cég számára, mint például balesetek, visszaélések, károkozások, lopások, stb..

A fenti problémák megelőzésére a legjobb megoldás az iMachine, amihez egy Bluetooth board nevű kiegészítőt csatlakoztatunk. Segítségével felügyelni és ellenőrizni tudjuk a targoncák műszaki állapotát és a falakon elhelyezett Beacon jeladók segítségével követni tudjuk az épületen belüli mozgásukat.

Gépek, berendezések állapotfüggő karbantartása

A villamos berendezések gyakran rongálás célpontjai. Ezek közül leggyakrabban a transzformátor alállomásokat teszik tönkre a hűtőolajának leengedésével, így az rövid időn belül tönkremegy és a villamos energia szállítása megszakad, mely akár több ezer embert érintő szolgáltatás kimaradáshoz vezet.

Az iMachine hibajelző rendszere olyan üzemeltetőknek készült, akiknek fontos a transzformátoraik műszaki állapotfelügyelete, legyen szó villamos energia szolgáltatókról, ipari nagyvállalatokról vagy akár állami intézményekről.

Vízátemelő távfelügyelet

A vízátemelő rendszereket általában azért alkalmazzuk, hogy „szállítható” legyen a víz az egyik pontból a másikba. Ez különböző szivattyúk és átemelő berendezések segítségével valósítható meg. Nemcsak ivóvizet, hanem szennyvizet is szállíthatunk ugyanazzal a megoldással.

Az iMachine potenciál-független kontaktusokon (érintkezőkön) keresztül állapotfigyelést biztosít vízátemelő berendezések és szivattyúk számára. Az érintkezők segítségével ellenőrizhető, hogy a vízátemelő megfelelő feszültségű áramot kap, de felügyelhető a rendszer állapota is. Vagyis az, hogy mozgásban, vagy nyugalmi állapotban üzemel a berendezés.

Tehermérleg távfelügyelet

Számos nagyvállalat napi tevékenységét segíti a tehermérleg, ami az áruszállítást biztosító gépjárművek és a különböző alapanyagok, késztermékek súlymérésére alkalmas.

Az áru bevételezését mérés hitelesíti, ami visszaellenőrzi a szállítólevélen szereplő tételek súlyát a mérleg által vett eredménnyel.

Az iMachine nem csak ipari tehermérlegek és árukínáló hűtők felügyeletére alkalmas, hanem különböző szenzorokkal kiegészítve, megelőzhetjük visszaélések, károkozások és egyéb nem várt kiadások kialakulását. Az iMachine által kinyert adatok pedig a későbbiekben felhasználhatók különböző statisztikák, kimutatások vagy előrejelzések készítésére is, mely javítja a vállalat hatékonyságát további bevételhez juttatva azt.

Mérőórák távleolvasása

Manapság egyre több gép és berendezés szolgálja a kényelmünket, melyek áramot, gázt vagy vizet fogyasztanak, legyen szó mosógépről, hűtőszekrényről, kazánról, klímáról vagy bármilyen más ipari-technológia berendezésről.

Az ezekkel kapcsolatos üzemeltetési költség évről évre növekszik, melyek féken tartása vagy optimalizálása a cél. Ahhoz, hogy megtakarításokat tudjunk elérni, elengedhetetlenül szükséges ismernünk – a fogyasztási szokásaink függvényévben – az egyes technológia berendezések üzemeltetési költségét, mellyel a nem várt kiadások is megelőzhetőek.

A mérőóráktól érkező adatokat az iMachine egy titkosított adatcsatornán keresztül továbbítja a felügyeleti állomás számára, ami egyrészt tárolja a tényleges fogyasztás mértékét, másrészt webes és mobil applikáción keresztül grafikusan meg is jeleníti azt az üzemeltető számára.

Napelem távfelügyelet

A napelem rendszerek felügyeletet igényelnek, mert előfordulhatnak teljesítmény-kiesések (túlfeszültségtől, villámcsapástól, kábeltöréstől), kopások és sérülések (jégesőtől, üvegkorróziótól, pollentől) amik egyáltalán nem, vagy csak hetek múlva észlelhetők. Ez a nyári hónapokban okozhat nagyobb váratlan kiadásokat. Mindennapos probléma az is, hogy a napelem mezők komponensei jelentős anyagi értéket képviselnek, ezért a fekete piacokon rendkívül keresett árucikknek számítanak, így gyakran esnek lopás áldozatává.

A fenti problémák megelőzésére az iMachine a legjobb megoldás, ha csatlakoztatunk hozzá egy Beacon board nevű kiegészítőt, amivel felügyelni és ellenőrizni tudjuk a napelem mező egységeire felszerelt Accelerometer Beacon jeladók működési állapotát.

Bejegyzés megosztása

Folyadéktárolás monitoring az iMachine segítségével →← Hogyan okosíthatod fel a lakásodat?

Vélemény, hozzászólás? Kilépés a válaszból

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

*

*

  • Címkék

    beacon biztonságtechnika iMachine IoT IoT receptek járműfelügyelet járműfelügyeleti rendszer M2M képzés M2M oktatás
    • Galéria
    • Videók
    • Dokumentumok
    • Tanúsítványok
    • Pályázatok
    • Adatvédelmi tájékoztató
    • Oktatás
    • Fejlesztők
    • Impresszum
    • Karrier
    • Franchise
    • Management
© 2021 Mohanet
You WordPress Theme | Created by Acoda